ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5746 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kvietah vydává své první veřejné album

0 jsk 8.2.2022

Magdalena Fendrychová alias Kvietah vydává první dlouhohrající desku určenou veřejnosti. Album Hejno černejch koček. Vychází digitálně a na cédéčku, obsahuje deset písniček pohybujících se na pomezí indie, folku i elektroniky.

„Nikdy jsem se nenechala svazovat žánry, ale na rozdíl od mých minulých věcí je tohle album niternější. Texty i melodie jsou ovlivněné tím, že jsem album psala během prvního covidového roku v izolaci od společnosti,” popisuje Kvietah náladu nahrávky, kterou provází témata vyrovnávání se s osamělostí nebo zlomeným srdcem.

„Psaní písniček pro mě bylo odmalička nejdůležitější činností. Brala jsem jako samozřejmé, že něco složím a nahraju, ale dál jsem to neřešila. Až u poslední desky mě napadlo, že bych svou tvorbu mohla nabídnout veřejnosti,” vysvětluje Kvietah, proč oslovila vydavatelství Divnosti a producenta Tomáše Tkáče.

„Má tvorba jsem prostě já. Jsem hodně citlivá a smutek, bolest a emoce, o kterých se těžko mluví, na světě jsou. Nálada desky je autentická, a to je podle mě nejdůležitější,” je přesvědčená Kvietah a vysvětluje melancholické vyznění desky.

Magdalena Fendrychová studuje skladbu na konzervatoři, a kromě hudby a textů je autorkou také většiny aranží. Sama sebe nevnímá pouze jako písničkářku, ale jako skladatelku a po letech vystupování sama s kytarou a klavírem začíná hrát opět naživo s celou kapelou. Album živě představí 24. února na radiu Proglas a křest proběhne v pražském Café V lese 17. března s kapelou Jiné metro.

(foto: David Procházka)

Tagy: ,