ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5142 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Květnový večer plný klasiky v podání JAMU

0 jsk 8.4.2024

Nechat se unášet hudebními tóny pod otevřeným nebem za teplého květnového večera pod korunami stromů před budovami Hudební fakulty JAMU a Besedního domu. I tak může vypadat večerní program v nejromantičtější měsíc roku při open-air koncertu Janáčkova akademického orchestru, který se odehraje 9. května od 20 hodin.

Koncert bude tento rok opět zdarma a je současně vrcholným bodem programu Dne Evropy, oslav evropské spolupráce, míru a letos i dvaceti let od vstupu naší země do Evropské unie.

Letošní dramaturgie koncertu se nese v duchu Roku české hudby, uctí pestrou směsici českých hudebních talentů, a to v podání orchestru nabitého kvalitou a talenty z Janáčkovy akademie múzických umění, pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera.

V orchestrálním podání zazní například díla Antonína Dvořáka (veselá a živá skladba Karneval či energické Slovanské tance), ale i současných skladatelů, například houslisty a komponisty Evžena Zámečníka (hravý, originální styl představí moderní a experimentální skladbou Ozvěny tance), skladatele a bubeníka Josefa Vejvody (zazní Comedy fox, hudební vtip, lehká a humorná skladba) nebo Euniky Pechánkové (skladba Bailar), současné talentované studentky kompozice scénické a filmové hudby. Těšit se můžete i na klasická jména jako Gioachino Rossini či George Bizet se známými operními áriemi v podání sólistek Alžběty Symerské (mezzosoprán) a Yany Shcharbakové (flétna).

Tagy: