ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5085 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kvarteto 2in2out Nely Dusové a Jana Laciny vydává debut

0 jsk 4.6.2024

České jazzové kvarteto 2in2out, které založili saxofonistka Nela Dusová a kytarista Jan Lacina, vydalo 31. května u Bivak Records debutové album Living Stories. O hudbu k deseti skladbám se postarali oba zakladatelé a celá nahrávka vznikla ve spolupráci s dlouholetými spoluhráči, kontrabasistkou Klárou Pudlákovou a bubeníkem Adamem Sikorou.

2in2out nahrávku naživo představí na několika koncertech, včetně křtu 4. června v pražském Jazz Docku.

„Snažíme se o to, aby naše hudba měla přesah, aby odkazovala k jiným druhům umění nebo zkrátka k životu obecně. To je i důvod, proč jsme pro album zvolili název Living Stories,” vysvětlují oba zakladatelé.

Na albu s deseti skladbami najdou posluchači řadu inspirací z mnoha různých rovin. „Je to inspirace životem, Pohádka pro Margi je skladba pro Honzovu dcerku, Soon je o Vánocích. Jinou hudbou, Something Given se inspiruje v hudbě bubeníka Briana Bladea, Jimurt ve dvou odlišných estetikách kytaristů Jimiho Hendrixe a Kurta Rosenwinkela. Nebo výtvarným uměním a literaturou, Amorfa je odkazem ke slavnému obrazu Františka Kupky, Normal People k novele Sally Rooney,” vypočítává Nela Dusová. Jan Lacina doplňuje: „Skladba Maniny je inspirována stejnojmennou pražskou čtvrtí. K Labutím zase místem, kam jsme chodili s rodinou za covidu.”

Některé skladby vznikaly ještě v rámci magisterského studia obou hudebníků na HAMU v Praze, jiné jsou novější, některé i z doby covidu.

(foto: Roman Franc)

Tagy: