ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25223 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kurtizány z 25. Avenue se vrací se dvěma zpěváky

0 Redakce 26.5.2014

Dva zpěváci, nový kytarista, bubeník a tvrdší sound. Takové změny ohlašuje pražská klubová kapela Kurtizány z 25. avenue, která se po téměř roční pauze vrací na scénu.

Kytarista, zpěvák a skladatel Tomáš Vartecký se společně s baskytaristou Janíkem Rupprichem obklopili novými muzikanty – bubeníkem Markem Macháčkem (Cocotte Minute), kytaristou Kryštofem Bartakovičem (Nameless Brothers) a zpěvákem Danem Kurzem (Atari Terror). V tomto složení bude mít kapela koncertní premiéru 29. května v pražském klubu Futurum. Jako host vystoupí britská skupina Long John Laundry.

„Je to návrat po delší pauze. V nové sestavě chceme ve Futuru hrát především skladby z našeho alba 2000?. Tedy písničky, které jsme dlouho naživo nehráli,“ popisuje kytarista a zpěvák Tomáš Vartecký.

S novou sestavou se podle něj do Kurtizán vrátí větší tvrdost a razance. „Velkou změnou bude i to, že máme dalšího zpěváka, se kterým se budu dělit o vokály. Já budu zpívat věci z poslední desky a Dan Kurz pak ty ostatní. Pro mě osobně to znamená návrat k pozici kytaristy. Budu mít po delší době víc prostoru hrát na kytaru,“ vysvětluje.

Kapela by chtěla v nové sestavě nahrát do letních prázdnin singl a poté se pustit do prací na novém řadovém albu.