ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28996 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kultura vybrala pro Ukrajinu více než devět milionů

0 jsk 7.3.2022

Na 340 kulturních institucí a 200 dobrovolníků z celé České republiky spojilo síly a připravilo benefiční akci Kultura pro Ukrajinu, která se uskutečnila na pražské Kampě ve čtvrtek 3. března.  Solidaritu zemi, která čelí ruské agresi, vyjádřili společně na jednom pódiu čeští, ukrajinští a ruští interpreti. Byli mezi nimi Aneta Langerová, Vladimír 518 (na snímku), Pražský filharmonický sbor, písničkářka Aiko nebo folkloristka Svitlana Reichelova. Celý benefiční večer zakončila svým vystoupením pražská kapela Lanugo.

Na pražské Kampě se sešlo více než 12 tisíc lidí a dalších 47 tisíc sledovalo benefiční akci online. Společnými silami se podařilo vybrat více než 9 milionů korun. Vybrané peníze putovaly do veřejné sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina.

„Bylo úžasné vidět, jak se během pouhých dvaasedmdesát hodin semkla česká kulturní scéna, aby vyjádřila svůj nesouhlas s Putinem. Díky tomu, že se na jednom pódiu spojili čeští, ukrajinští a ruští umělci, se nám podařilo ukázat naši soudržnost s Ukrajinou a všemi, kdo bojují proti Putinově režimu. Děkujeme především těm, kteří se nás rozhodli podpořit a pomohli nám vybrat výslednou částku na veřejnou sbírku SOS Ukrajina. Ukrajinu budeme podporovat tak dlouho, dokud nás bude potřebovat,” říká o benefiční akci Kultura pro Ukrajinu Martin Šolc, jeden z iniciátorů akce a organizátor Koncertu pro budoucnost, a dodává: „Vzhledem k vývoji situace je zřejmé, že Ukrajina bude naši pomoc potřebovat dlouhodobě. Vyzýváme proto zbylé kulturní instituce, aby vytrvaly a svými akcemi podporovaly Ukrajinu i nadále.”