ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kultura pro Ukrajinu v Praze na Kampě

0 jsk 3.3.2022

Více než 270 kulturních institucí z celé České republiky spojilo své síly a připravilo benefiční akci Kultura pro Ukrajinu. Solidaritu zemi, která čelí ruské agresi, vyjádří společně na jednom pódiu čeští, ukrajinští a ruští interpreti. Pražský filharmonický sbor (na snímku), melancholická hudba písničkářky Amelie Siba nebo ukrajinský a ruský rap i folklorní muzika rozezní pražskou Kampu ve čtvrtek 3. března od 18 hodin.

Cílem benefice je podpora veřejné sbírky SOS Ukrajina pořádaná pod záštitou Člověka v tísni. Součástí večera bude i doprovodný program pořádaný desítkami kulturních institucí.

„Bylo pro nás důležité na jednom pódiu spojit české, ukrajinské a ruské umělce a ukázat naši soudržnost s Ukrajinou. Češi projevují neskutečnou vlnu solidarity a pomáhají všemi možnými prostředky. Ukrajinci nasazují své životy za svou zemi a za mír celého světa. A Rusové své hrdinství ukazují v ulicích Ruska, kde podepisují petice proti válce a demonstrují i za cenu vězení a tvrdých postihů,“ říká jeden z iniciátorů akce Martin Šolc.

Organizátor Koncertu pro budoucnost a dodává: „Na podiu se vystřídají jak hudební interpreti, tak řečníci. Celý výtěžek z akce půjde na veřejnou sbírku SOS Ukrajina pořádanou pod záštitou Člověka v tísni. Všichni, co akci připravujeme včetně umělců, se na koncertu podílíme bez nároku na honorář.“