ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kultura na nádvoří Betlémské kaple

0 jsk 9.8.2022

Až do konce září se bude na nádvoří Betlémské kaple v centru Prahy konat program pod širým nebem. Na své si při úterních a čtvrtečních večerech přijdou milovníci kina i koncertů.

Svatopluk Vojíř se svým Vandrkinem promítá filmy. Kromě snímků režiséra Jima Jarmusche lze v Biografu betlémském zhlédnout například také filmy Desperado, Tenkrát v Hollywoodu či Zátopek.

Na hudební scéně se vystřídají všechny žánry. V červenci zahráli Kybabu a Václav Koubek Trio. Dále se představí Beata Hlavenková (na snímku) s vokalistkami, jazzmani Acoustic Needles, Muff, Lanugo, Wyfe a děti z pěveckého sboru hLásky, My3.avi a Marta Kloučková s Davidem Dorůžkou.

„Každá univerzita by měla plnit nejen vzdělávací, výzkumnou a vědeckou roli, ale také roli společenskou. Na ČVUT k tomu přispívají i programy v Betlémské kapli a na její letní scéně, přičemž v letním období se logicky jedná spíše o odlehčený program, sloužící zejména k příjemnému setkávání našich studentů i mimo semestrální výuku. Letošní druhý ročník se ukázal být krokem správným směrem,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček.

(foto: Anežka Horová)