ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29702 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kučera vystavuje na Pražském hradě průřez svou fotografickou tvorbou

0 Richard Winter 26.4.2013

Na tři stovky černobílých fotografií nabízí retrospektivní výstava nazvaná Jak jsem potkal lidi uznávaného fotografa Jaroslava Kučery. Představuje jeho tvorbu od 70. let až po současnost. Kučera zobrazuje autentický život obyčejných lidí, mnohdy těch, kteří žijí na okraji společnosti. Výstava v Tereziánském křídle Starého královského paláce na Pražském hradě potrvá do 18. srpna.

Držitel mnoha cen mimo jiné i Czech Press Photo z roku 2000 začal s digitálním fotoaparátem pracovat teprve před sedmi lety. Dosud měl na 50 autorských výstav po celém světě. Od začátku své profesionální dráhy vytváří černobílý sociální dokument. Věnuje se i publikační činnosti.

Ústřední část pražské výstavy tvoří dva cykly – normalizace a 70. léta a Moldávie, doplňují je pak komunistické svátky, pražské hospody, bývalé Sudety a portréty.

Sedmašedesátiletý Kučera poprvé představí také soubor působivých portrétových fotografií, na nichž jsou převážně známí umělci, osobnosti i trestanci z rýnovické věznice. Původně prý toužil udělat jen portréty známých vězňů, z toho ale na konec sešlo. Výstava ukazuje také fotografie z vysokoškolských kolejí, kde za studií bydlel. U nich ale připouští, že tehdy dostatečně nevyužil příležitost k fotografování.