ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26927 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kryštof natočili klip společně s Xindlem X

0 Redakce 2.8.2011

Ostravská popová  skupina Kryštof a pražský písničkář Xindl X natočili společně videoklip k singlu DigiHrách. Tato skladba je na posledním albu Kryštof nazvaného Jeviště (2010).

Nápad spojit síly obou těles vznikl už při natáčení uvedeného alba, na něž napsal Xindl X  píseň DigiHrách a při kterém si se zpěvákem Richardem Krajčem umělecky i lidsky padli do noty.

Následovalo halové turné  Kryštof s Xindlem X a po roce kapela vydala nahrávku Jeviště obohacenou o čerstvé remixové verze. DigiHrách pro ni zpracoval Dalibor Cidlinský jr. (jinak producent alba Xindla X Praxe relativity) a hlavní změna se odehrála v tom, že se z ní stal duet Xindla X a Richarda Krajča. Na jaře se také rozhodlo, že skladbu pospolu nabídnou rádiím a natočí k ní videoklip.

Písnička se naváží do současného životního stylu, poukazuje na uspěchanost a „virtuálnost“ současného života a režisér Jaroslav Fujt, který mimo jiné pro Xindla X realizoval klip k písničce Láska v housce, přišel se zajímavým nápadem jak klip zpracovat. Jeho základem je tedy to, že v něm Krajčo a Xindl X bojují v různých rolích.

Svou premiéru si videoklip odbyl minulý týden.

JŠp