ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13144 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kryštof má pět písní na nové album a vyprodává letní Kempy

0 Redakce 2.7.2014

Kapela Kryštof natočila prvních pět písní pro své nové, v pořadí sedmé studiové album, které plánuje vydat na jaře 2015. Zároveň dokončuje přípravy letních festivalů nazvaných Kryštof Kemp, s nimiž obrazí sedm přírodních amfiteátrů. Tři z nich už jsou beznadějně vyprodané.

První část nového alba Kryštof nahrál během deseti květnových dnů v nouzovských studiích Sono. Za mixážním pultem nechybělo americké producentské duo Yaron Fuchs a Ido Zmishlany, podepsané i pod Inzerátem. „První spolupráce se vyplatila, kluci jsou v pohodě, tak proč bychom nepokračovali,“ vysvětluje Richard Krajčo.

Motto nových nahrávek, které navazují na veleúspěšnou desku Inzerát, je jednoduché – kapela se snaží tvořit písničky, které bych dnes rádi slyšeli od svých oblíbených kapel.

„Kluci se výrazně hudebně posunuli a našli nový, neotřelý zvuk, který může být pro fanoušky překvapením. Pořád to jsou Kryštof, ale znějí jinak,“ říká Zmishlany. „Přijeli jsme do studia s připravenými demosnímky a určitou představou, ale během práce v Sonu vše nabralo trochu jiný směr, z něhož jsme také nadšeni,“ podotýká Fuchs.

Aktuálně se však kapela soustředí na realizaci vlastního festivalu Kryštof Kemp, jehož zastávky v amfiteátrech Hukvaldy a Mikulov jsou již vyprodané a v pondělí se k nim přidalo i Konopiště. Zbývající čtyři je budou pravděpodobně rychle následovat. Kryštof se představí naposledy před roční pauzou, fanoušci se mohou těšit také na koncerty Mňágy a Žďorp, Nebe, Michala Hrůzy či Lenny.

Tagy: