ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14747 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Krysař Daniela Landy slaví dvoutisící reprízu

0 jsk 9.1.2023

K číslu dva tisíce dospěl počet repríz muzikálu Daniela Landy Krysař, odehraných v Praze i v zahraničí. Jubilejní představení se v pražské Divadle Kalich odehrálo v pátek 6. ledna. Divadlo zároveň slaví dvacet let od premiéry prvního nastudování muzikálu na svém jevišti.

„Během těch dvaceti let Krysař vlastně nikdy na dlouho neopustil program Divadla Kalich. Když jsme mělo derniéru první nastudování z roku 2002, diváci si okamžitě začali psát o návrat, a tak se Krysař průběžně vracel do repertoáru. Současné nastudování uvádíme pátou sezónu a opravdu se nikdy nestalo, že bychom ho nehráli před plným hledištěm. Daniel Landa na Krysaři nemusel změnit ani čárku, a přesto muzikál výstižně pojmenovává naši přítomnost, realitu, ve které žijeme. Oslovuje současné publikum se stejnou naléhavostí jako před dvaceti i více lety,“ shrnuje producent, majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Muzikál o tajemném muži s píšťalou měl premiéru v roce 1996, od roku 2002 je jeho domovskou scénou Divadlo Kalich, které od září 2017 uvádí jeho už druhé nastudování. Krysař se hrál i v Bratislavě i dalších slovenských městech nebo v německé verzi v rakouském Klagenfurtu. V roce 2020 převzal Landa ocenění za 150 tisíc prodaných nosičů s nahrávkami tohoto svého prvního muzikálu.

Producent Michal Kocourek, režisérka Mirjam Landa a autor Daniel Landa při příležitosti slavnostní dvoutisící reprízy Krysaře oznámili zahájení prací na novém nastudování druhého autorského Landova muzikálu Tajemství. Ten měl v Divadle Kalich premiéru v roce 2005. Nové dekorace, kostýmy, choreografie či herecké obsazení diváci poprvé uvidí v září 2024.

(foto: Michal Horka)