ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24612 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Křest LP Blázinec se uskuteční v La Fabrice

0 Petr Hašek 4.9.2012

Výjimečný koncert, na němž se bude křtít vinylová podoba projektu Blázinec, se uskuteční 10. září v pražské La Fabrice Písně s tématy duševních odchylek přijde zazpívat řada hvězdných interpretů.

K tomu všemu se připojí špičkový orchestr, v němž se například o smyčcové nástroje postarají muzikanti proslulého Epoque quartetu.

Kromě jiných se v netradičně komorní roli autistky představí Ewa Farna, v roli excentrického narcise Tomáš Hanák, choulostivé téma sebepoškozování ztvární Xindl X. Tichého neurotika zazpívá Ivan Hlas, hlasitou stalkerku posedlou láskou k vlastnímu sousedovi hvězda bratislavské opery Vanda Šípová. Bojácným multifobikem bude bard české country Wabi Daněk, šansonovou bulimičkou se stane herečka a zpěvačka Iva Pazderková a představí se i řada dalších zpěváků a zpěvaček.

Ačkoli se písně Blázince, který v podobě CD vyšel už v červnu tohoto roku, rozhodně nevyhýbají humoru a komice, v žádném případě jim nejde o zesměšňování vážného tématu. Mladí autoři projektu, textař Robin Král a hudebník Jan Lstibůrek, si dali za cíl pokusit se svým vlastním osobním a osobitým způsobem nahlédnout do světa záhad duše, který sahá od podivínství k “bláznovství”, který se však, ať už o tom víme nebo ne, v mnoha formách dotýká každého z nás.

Samotné LP Blázinec, o jehož netradiční vizuální podobu se postarali malíř Tomáš Němec a grafik Petr Štěpán, vyjde v průběhu prvních týdnů září a bude mimo jiné ke koupi právě na koncertě v holešovické La Fabrice.

rwi