ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30557 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Krásný ztráty Live prohlubují ducha spolupráce

0 jsk 14.7.2023

Na unikátní zážitky nezvyklých spoluprací i unikátní koncerty se letos víc než kdy jindy zaměřuje festival Krásný ztráty Live. Jeho sedmý ročník se uskuteční 11. až 12. srpna na tradičním místě ve středočeských Všeticích.

Na dramaturgii se od tohoto roku podílí spolu s hudebním garantem festivalu Michalem Prokopem podílí také hudebník Roman Holý a není divu, že právě spojení obou hvězd české scény a dalších hudebníků z Holého kapely Monkey Business bude jedním z plánovaných vrcholů festivalu.

Vůbec poprvé v historii spoluprací Michala Prokopa s hosty festivalu předchází koncertnímu setkání studiová nahrávka. Michal Prokop a Monkey Business se rozhodli společné vyladění dokumentovat coververzí písně svého společného oblíbence, geniálního amerického soulového skladatele a zpěváka Stevieho Wondera Living for the City. Písnička původně z roku 1973 patří k největším Wonderovým hitům.

Na programu festivalu jsou i ojedinělý koncert písničkáře Vlasty Redla se skupinou AG Flek, v jejímž rámci se v osmdesátých letech poprvé proslavil, anebo mladších interpretů, kteří přivezou svoji aktuální tvorbu. Například rapoví Prago Union nedávno vydali osmé album Příduhned, rocková Gaia Messiah má letos čtvrtou studiovku Vlnobytí, v Česku působící slovenská zpěvačka Katarzia má krátce před vydáním nového alba Šťastné dieťa, které fanoušky překvapí svým až šansonovým laděním. Mezi vrcholy festivalu jistě bude patřit i koncert rockového zpěváka Chrise Jaggera, jehož příjmení správně naznačuje rodinný původ: jeho bratrem není totiž nikdo menší než zpěvák Rolling Stones.