ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15133 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Královně britské krimi Martině Cole vychází v češtině Pomsta

0 Richard Winter 10.2.2015

Královně britské krimi Martině Cole vychází dvacátá kniha v češtině Pomsta. Novinku přeložila z originálu Revenge Hana Čapková. Vychází v edici Napětí nakladatelství Domino 11. února. Z Cole se v průběhu let stal skutečný fenomén. V Británii prodala přes deset miliónů výtisků a také v Česku se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů.

O čem je Pomsta? Michael Flynn je nedotknutelný. Ve světě, kde vládne síla, peníze a násilí, dosáhl všeho, co kdy chtěl. Svému impériu vládne železnou rukou a nikdo nepochybuje, že se stane novým vládcem londýnského podsvětí. Michael je zkrátka muž, ze kterého si nikdo nechce udělat nepřítele. Neměla by se o to pokoušet ani jeho dcera Jessie.

Zhýčkaná dívka bývala otcovou pýchou, ale teď dělá vše pro to, aby se za ni musel stydět. Neuváženě hřeší na vlastní krásu i otcovo postavení, čímž dává v sázku roky budovanou pověst celé rodiny. Než však stačí Michael zakročit, kdosi Jessii unese. Zatímco dívka tráví nekonečné dny v temné kobce, její otec marně čeká na telefonát, kterým ho pachatel požádá o výkupné. Žádná taková žádost však nepřichází a Michael pochopí, že únos dcery se týká jeho osobně – a že únosce nestojí o výkupné, ale o pomstu.

Martina Cole patří mezi špičku současných britských spisovatelů. Ne nadarmo ji ostrovní média nazývají královnou žánru zvaného „crime noir“. Každá její novinka se pravidelně ocitá na první příčce britského žebříčku bestsellerů. Její vstup do literárního světa před dvaceti lety byl velmi netradiční. Vsadila se s manželem o padesát liber, že dokáže napsat román. Následně dala v práci výpověď a za poslední výplatu si koupila psací stroj. Sázku tenkrát vyhrála – a co víc, její prvotina Královna zločinu okamžitě vystřelila na žebříčky nejprodávanějších knih.