ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5220 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kouzelné kombinace Lindsey Stirling

0 Redakce 13.5.2013

Šestadvacetiletá Lindsey Stirling je americká houslistka, zpěvačka, skladatelka a tanečnice. Na svůj Youtube kanál v minulosti pravidelně vkládala videa skladeb, ve kterých kombinovala klasickou hru na housle s dunivými dubstepovými beaty.

Měla úspěch, což jí možná přivedlo na nápad, aby se v roce 2010 přihlásila do soutěže Amerika má talent, kde se dostala do druhého kola. Pak už to šlo jako na běžícím pásu. O Lindsey se začalo mluvit v superlativech, začala se o ni zajímat média, počet zhlédnutí jejich videí na Youtube již překročil hranici 200 milionů a splnil se jí sen vydat EP.

Za velkou louží je Stirling v současné době hvězdou. Její cesta na výsluní se upevnila v minulém roce, kdy v Americe vyšlo její debutové album. Deska, která spojuje světy vážné a elektronické hudby, dosáhla v tamějších žebříčkách na první příčku prodejní hitparády jak mezi klasikou, tak i v elektronické scéně.

Letos hodlá svým hudebním spojením oslovit především Evropu. Prozatím si vede dobře. Její zmiňovaná debutová deska nazvaná prostě Lindsey Stirling dosáhlo na 1. příčku rakouské prodejní hitparády, v Německu se prozatím vyšplhalo na 4. místo. Obdobné úspěchy jsou hlášeny též ze Švýcarska nebo Belgie.

Dnes se vydání desky dočkalo i Česko.