ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29466 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Korzo Národní letos nabídne ulici plnou živého umění

0 jsk 26.10.2022

Korzo Národní zve na oslavy revoluce rozmanitým programem na Národní třídě. Letos se vrací především živé umění, na které byli návštěvníci zvyklí během necovidových ročníků. Lidé se mohou těšit na téměř devadesát programových bodů.

Organizátoři ze spolku Díky, že můžem slibují pestré kulturní zážitky včetně autorských instalací, divadelních představení nebo koncertů.

Kromě připomínky sametové revoluce se akce zaměří na aktuální témata a společenské výzvy. Nebudou chybět debaty věnované nadcházejícím prezidentským volbám, evropským tématům nebo ruské válečné agresi na Ukrajině. Stejně jako v minulých letech se pozornost upře k pietnímu místu u Kaňkova paláce, lidé budou moct prostřednictvím pořadatelů položit svíčku také na dálku.

Ve 13 hodin bude Národní třída patřit tónům státní hymny v podání operní pěvkyně Marty Kloučkové. Z balkonu Paláce Metro již tradičně v symbolických 17:11 zazní hymna sametové revoluce Modlitba pro Martu. Zpěvu bude v letošním roce předcházet procesí Sboru DAMU, odkazující na studentský průvod ve zlomovém roce 1989. Cestou studenti zazpívají ikonické revoluční skladby nebo také ukrajinské lidové písně jako vyjádření solidarity vojensky okupovanému státu.