ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7893 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kontroverzní srbský snímek KLIP zamíří po premiéře na Fresh Film Festu do českých kin

0 Petr Hašek 23.8.2012

Srbský snímek KLIP, čerstvý vítěz prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu, po premiéře 30. srpna na festivalu Fresh Film Fest zamíří do českých kin.

Režisérka Maja Miloš, která ve svém debutu provokativně zachytila život dospívající dívky v současném Srbsku, přijede osobně do České republiky a stane se jednou z porotkyň. Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 130 filmů v několika soutěžních i nesoutěžních sekcích.

“KLIP je součástí festivalové sekce Bright Future, která se zaměřuje na první či druhé celovečerní filmy, které již získaly ocenění a uznání na zahraničních přehlídkách. Jsme rádi, že devětadvacetiletá Maja přijala naše pozvání do poroty a osobně se bude moci konfrontovat s názorem českých diváků i posoudit soutěžní snímky,” uvedla ředitelka festivalu Radka Weiserová.

Film sice provokuje explicitními sexuálními záběry, zaujal ale především silou a autentičností své výpovědi. Přestože získal významné mezinárodní ocenění, stal se KLIP prvním filmem, který ruské Ministerstvo kultury odmítlo vpustit do distribuce pro údajný závadný obsah. Ruské úřady zdůrazňují zejména fakt, že hlavní hrdinka, nezletilá Jasna, experimentuje s drogami a sexem.

Vstupenky na Fresh Film Fest jsou v prodeji od 27. srpna na pokladnách kina Světozor a Francouzského institutu v ceně 60 až 85 korun, v průběhu festivalu na pokladnách jednotlivých kin. Projekce na FAMU a v Riegrových sadech zdarma. Filmy uváděny v původním znění s českými popřípadě anglickými titulky.

rwi