ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17162 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kongresové centrum se chystá na show Trans-Siberian Orchestra

0 Redakce 9.1.2014

Americká kapela Trans-Siberian Orchestra, která 24. ledna poprvé ve své historii zahraje také v České republice, patrně velmi zaměstná zejména technické zázemí Kongresového centra v Praze.

Koncerty této kapely tradičně provází rozsáhlá světelná, zvuková a také pyrotechnická kulisa. Pro samotnou světelnou aparaturu bude třeba v sále instalovat speciální podpůrnou konstrukci, která unese početný park efektových reflektorů a laserových projektorů, další úpravy si vyžádá umístění pyrotechniky a také bezpečnostní zajištění proti riziku požáru. Není tedy divu, že do Prahy přiveze tuto techniku nejméně šest kamionů.

Synchronizaci světelných a pyrotechnických efektů s hudbou zajistí unikátní automatický systém, který je velmi náročný na sofistikované programování, ale také podle vyjádření člena kapely Paula O’Neilla, velmi drahý.

Členové kapely a jejich produkční team, který tvoří více než 50 specialistů na jednotlivé jevištní profese, obvykle při svých vystoupení vyžadují bohatý catering zahrnující výběr z několika menu a to od vyhlášených místních restaurací, celodenní zásobu nápojů v šatnách i v doprovodných karavanech.

Trans-Siberian Orchestra má na svém kontě přes 10 milionů prodaných alb a více než 9 milionů návštěvníků koncertních show po celém světě. Jejich hudební styl bývá definován jako progresivní rock. Aktuálním World Tour 2014, jehož součástí je i pražský koncert, Trans-Siberian Orchestra slaví patnáctiletou nepřetržitou hudební kariéru.

Diváky v Kongresovém centru Praha 24. ledna čeká jedinečný zážitek – skvělá hudba v podání výtečných sólistů a více než osmdesátičlenného sboru, podkreslená laserovou show a nejmodernějšími pyrotechnickými a vizuálními efekty.