ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10120 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncertem pro budoucnost vyvrcholí oslavy 17. listopadu

0 jsk 11.11.2022

Koncert pro budoucnost je již tradiční součástí oslav 17. listopadu v Praze, které zastřešuje platforma Festival svobody.

I letos se na velkém pódiu v horní části Václavského náměstí od 16.30 do 21.40 hodin vystřídají desítky inspirativních osobností veřejného života a předních muzikantů i kapel a společně s diváky oslaví odkaz sametové revoluce, demokratické hodnoty a zamyslí se nad cenou míru.

Mezi potvrzenými vystupujícími jsou kapely Chinaski, Lenka Dusilová Band, zpěváci Michal Horák, Ben Cristovao a další. Hlavním zahraničním hostem jsou ruské aktivistky Pussy Riot. Své proslovy přednesou Václav Moravec, hongkongský aktivista Samuel Chu či farářka Martina Viktorie Kopecká. Přečten bude také dopis s poselstvím Jeho Svatosti dalajlámy.

„Středobodem letošního Koncertu pro budoucnost je téma míru. To, že ho aktivně žijeme, jsme brali jako samozřejmost, která dnes už neplatí. Zároveň až moc často slyšíme hlasy zpochybňující základní hodnoty, které jsme díky sametové revoluci získali. Za hodnoty svobody, demokracie a právního státu se nyní bojuje na Ukrajině. Proto se letos chceme společně s občany postavit za tyto hodnoty, stejně jako za Ukrajinu,” říká za organizátory Jan Gregar.