ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9785 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert švédských Opeth se přesouvá na podzim příštího roku

0 jsk 8.3.2021

Švédská skupina Opeth překládá z důvodů pokračující pandemie své turné na příští rok. V pražském Foru Karlín vystoupí 19. září 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Opeth se zformovali ve Stockholmu v roce 1990 kolem zpěváka a skladatele Mikaela Åkerfeldta, který jako jediný ze zakládajících členů působí v kapele dodnes. Za třicet let, během kterých vydali třináct alb, prošli Opeth nejen řadou personálních změn, ale především velkým hudebním vývojem. Přestože původní označení death metalové kapely je jim těsné dávno, definitivně se z něj skupina vymanila až na aktuálním albu In Cauda Venenum.

„Na téhle desce jsme to opravdu my. Už nemáme ambice dobývat svět nebo posouvat hranice naší popularity o další level, ale posouvat se po kreativní stránce a dělat hudbu tak, jak ji cítíme, tady a teď,“ říká frontman, který si na novém album dovolil ještě jeden úkrok od jejich předchozí tvorby, a to nazpívat celé album ve švédštině. I to dodalo podle jeho slov jejich hudbě na upřímnosti, ale s ohledem na své mimošvédské fanoušky se Opeth nakonec rozhodli dotočit i anglickou verzi.

„Samozřejmě, že chceme, aby se lidem líbilo vše, co uděláme. Ale to není v naší moci. Nevím, jak dnes lidé poslouchají hudbu. Nevím, co při poslechu muziky cítí. Vím jen to, jak hudbu vnímám já. A jak jí poslouchám já, vždy se soustředím jen na poslech desky, nepouštím si jí jako kulisu, při kterém dělám něco jiného. A přál bych si, aby naši fanoušci k tomu přistupovali stejně. Protože, kdo opravdu poslouchá, ten na téhle desce opět uslyší něco nového,“ uzavírá Mikael Åkerfeldt.

Tagy: ,