ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5250 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert na pomoc zoologickým zahradám s No Name, Mig 21 a dalšími

0 Redakce 6.5.2021

V neděli 9. května od 17 hodin se uskuteční online benefiční koncert pod názvem Hrajeme pro 20 ZOO na podporu dvaceti zoologických zahrad sdružených v UCSZOO (Unie českých a slovenských zoologických zahrad), které se z důvodu několikaměsíční povinné uzávěry ocitly v kritické ekonomické situaci. Online vysílání proběhne na portálu Ticketstream.cz, kde byl již zahájen i předprodej vstupenek. Cílem této dobročinné akce, kterou bude moderovat Libor Bouček, je vybrat finanční prostředky a pomoci zoologickým zahradám minimalizovat dopad vládních opatření souvisejících s pandemií onemocnění COVID-19.

Za původní myšlenkou i kompletní realizací akce stojí produkční tým vedený Tomášem Vimmerem. „Když se k nám z médií dostala informace o složité situaci zoologických zahrad, cítili jsme potřebu okamžitě pomoci. Obrátili jsme se s nabídkou na ředitele liberecké zoo Davida Nejedla a po konzultaci se rozhodli uspořádat benefiční koncert pro všech dvacet unijních zoologických zahrad,“ říká Tomáš Vimmer. „Jedná se o zcela unikátní projekt, vůbec první svého druhu. Pevně věříme, že přinese úspěch a podaří se nám prostřednictvím známých osobností vybrat pro zoo další finanční prostředky,“ dodává.

Tento unikátní streamovaný online koncert proběhne formou OpenAir na zahradě Kulturního střediska Lidové sady, které je součástí Zoologické zahrady Liberec. Diváci se tak ocitnou nejen na koncertě plném skvělých interpretů, jako jsou No Name (na foto), Rybičky 48, Dan Bárta, Mig 21, Jakub Děkan, Denoi či LinaKaro, ale též v příjemném a vzdušném prostředí, aniž by opustili své domovy. Program také představí hudební vystoupení herce a muzikanta Igora Orozoviče, který nyní slaví úspěch s charitativní písní Hippokratova armáda, jenž na YouTube již má přes půl milionu zhlédnutí. Kromě hudebních vystoupení se mohou diváci těšit na zajímavé rozhovory a krátké virtuální prohlídky zapojených zoologických zahrad.

Koupí vstupenky (výši vstupného lze volit od 100,- Kč) si diváci užijí nejen hudební odpoledne plné hvězd, ale též podpoří chod zoologických zahrad v České a Slovenské republice. Přestože byly všechny zapojené zoologické zahrady v průběhu dubna opětovně otevřené, zdaleka to nevykompenzuje milionové ztráty způsobené déle než 200 dní trvající povinnou uzávěrou.