ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8388 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert Marie Kieslowski & Bandu s Vytiskovou, Muchou a dalšími

0 jsk 3.4.2023

Zpěvačka, pianistka a písničkářka Marie Kieslowski vydala své první sólové album a nyní pouští do světa knihu rozhovorů Je všechno dobrý?.

Koncert, který se koná 19. dubna od 19.30 hodin v pražském Paláci Akropolis, tak nejen odstartuje turné k debutové desce, ale zároveň jej ozdobí křest nové knihy, ve které Marie zpovídá kolegyně z hudební scény, jmenovitě Lenku Dusilovou, Markétu Foukalovou, Olgu Königovou, Nikolu Muchu, Marii Puttnerovou, Báru Ungerovou a Kláru Vytiskovou.

Marie Kieslowski působí na české hudební scéně od roku 2010, kdy spolu s Davidem Pomahačem založila urban folkové duo Kieslowski. Vydalo tři studiová alba. To poslední z roku 2014 s názvem Mezi lopatky obdrželo nominaci na ceny Apollo.

Po rozpadu Kieslowski působila Marie v projektu Jakuba Königa Zvíře jménem Podzim. S jeho druhým (a posledním) albem Září získala kapela hned dvě ceny Anděl, za Objev roku a v kategorii Alternativa a elektronika. Po ukončení činnosti projektu Zvíře jménem Podzim je sólová kariéra logickým, a hlavně dlouho plánovaným vyústěním.

Na albu Je všechno dobrý? spolupracovala s řadou kolegyň a kolegů z české hudební scény. Výsledkem je multižánrový koktejl písní, v nichž Marie umě úročí všechny své hudební vlivy uplynulých deseti let a přináší intimní a upřímné bilanční rozjímání ženy na sklonku čtyřicítky.

(foto: Tereza Kunderová)