ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert k nedožitým narozeninám Josepha Beuyse

0 jsk 3.5.2022

V pražském Goethe-Institutu se ve středu 4. května od 19 hodin uskuteční koncert k oslavě nedožitých 101. narozenin všestranného německého umělce Josepha Beuyse. Na koncertě se v podání českých a německých hudebníků představí legendární skladby fluxové scény, Beuysova kmenového uměleckého hnutí. Vstup pro veřejnost zdarma.

Goethe-Institut si život a dílo Josepha Beuyse připomene koncertem, na kterém se představí legendy fluxové scény, hnutí, které bylo Beuysovi velice blízké. Na koncertě zazní skladby Beuysových souputníků z řad hnutí Fluxus, jimiž jsou Eric Andersen, George Brecht, Henning Christiansen, Öyvind Fahlström, Bengt Af Klintberg, Milan Knížák, George Maciunas, Nam June Paik, Yoko Ono, Terry Riley či Dieter Schnebel. Ti všichni jsou autory skladeb, které pocházejí ze šedesátých let i současnosti.

Interprety budou vokalistka Anna Clementi, hráč na dechové nástroje Werner Durand a klavírista Miroslav Beinhauer. Na závěru bude uvedena skladba Stolen Symphony (fluxus & neofluxus) ve spolupráci Miroslava Beinhauera a Opening Performance Orchestra, představující elektronický mix hudby a videa spolu s živými vstupy klavíru.

Tagy: