ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5570 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komiksový supervoják Captain America míří do tuzemských kin

0 Redakce 25.7.2011

Do tuzemských kin míří válečný komiksový hrdina Captain America. Snímek ve 3D plný filmových triků, v němž mezi akčními scénami a výbuchy nechybí ani humor, pod názvem Captain America: První Avenger uvedou kina v České republice od 4. srpna. Kreslený Captain America, který například v roce 1941 z obálky časopisu knokautoval Adolfa Hitlera, se stal v období druhé světové války jedním z prvních komiksů společnosti Marvel.

Hlavním hrdinou filmu je mladík Steve Rogers (Chris Evans), idealistický mladík, který stejně jako většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby pomohl Americe bojovat s nacisty. Přestože je podměrečný a neduživý, a opakovaně ho vyhazují od odvodových komisí, je nakonec vybrán pro unikátní vědecký experiment. Ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalý supervoják. Jeho soupeřem na straně nacistů je všehoschopný stoupenec mystiky a okultismu Johann Schmidt (Hugo Weaving), který se vymkne z rukou i Hitlerovi a jako šéf tajné organizace Hydra spřádá vlastní plány na ovládnutí světa.

Komiksový Captain America se svým neodmyslitelným štítem v barvách americké vlajky ve svých dobrodružstvích pomáhal vojenské propagandě udržovat za druhé světové války bojovou náladu amerických vojáků i veřejnosti. Tvůrci snímku v čele s režisérem Joe Johnstonem ve 3D plného filmových triků, v němž mezi akčními scénami a výbuchy probleskuje také humor, charakterizují jako historické sci-fi a alternativní pohled na druhou světovou válku. Podle svých slov použili reálné historické události a jen je "prohnali sítem marvelovské fantazie".

Captain America z dílny autorů Joea Simona a Jacka Kirbyho byl během války nejpopulárnější komiksovou postavou, po jejím skončení však jeho sláva značně upadala. V polovině 50. let byl přiveden zpět nejen v nových samostatných sešitech, ale stal se i členem superhrdinského týmu Avengers, ve kterém bojoval proti bezpráví po boku dalších Marvelovských superhrdinů. Na filmovém plátně se však objevil mnohem později než hrdinové marvelovských knížek se Spider-Manem, Iron Manem, Thorem, X-Meny nebo Hulkem.

rwi