ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5526 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komedie Život je život půjde do kin v únoru, na jaře se představí i Dítě 44

0 Richard Winter 17.9.2014

Komedie se Simonou Stašovou a Ondřejem Vetchým ve dvojroli s názvem Život je život půjde do českých kin 19. února 2015. Film se natáčel během léta a připravuje ho tvůrčí duo komedie Láska je láska, režisér Milan Cieslar a scenárista Martin Horký. Oba oproti “Lásce” slibují komediálnější a bláznivější pojetí.

Vedle české komedie Život je život chystá distribuční společnost Bontonfilm uvést v příštích dvanácti měsících do kin dvacet dalších snímků. Ty s největšími diváckými ambicemi budou mít premiéru také na jaře, například komedie s Johnny Deppem Mortdecai (předpokládaná premiéra 5. února) i thriller Dítě 44 s Tomem Hardym (předpokládaná premiéra 17. dubna). Ten se v produkci Ridleyho Scotta točil v České republice a zejména v Praze a objeví se v něm i řada českých tváří. V březnu se pak představí Rezistence, pokračování teenagerského hitu Divergence s nastupující hvězdou Shailene Woodley.

Už na konci října 2014 vtrhne do kin Keanu Reeves jako John Wick. Akční thriller uveřejnil na internetu první upoutávku a svým stylem a energií vzbudil u řady fanoušků velký ohlas a očekávání. A to se v ní pouze mihnul Willem Dafoe jako další nájemný zabiják.

Dvě desítky nových filmů jsou pro Bontonfilm základem distribučního plánu na nejbližší období. Další snímky se do něj pravděpodobně ještě přidají. “Trh s filmy je živé místo, o právech na další filmy průběžně jednáme a budeme jednat, u některých dalších zvažujeme divácký potenciál,” říká ředitel a také majitel Bontonfilmu Martin Palán.

Pět filmů ze svého aktuálního portfolia by měl Bontonfilm uvést do kin ještě v letošním roce. Ve výhledu Bontonfilmu je i výpravné trikové dobrodružství Gods of Egypt ze starověkého Egypta pro začátek roku 2016.

Vedle předpokládaných trháků slibuje distribuční základ Bontonfilmu i několik dalších ambiciózních snímků, například energickou krimi o únosu Alfreda Heinekena, neobvyklou komedii She´s funy that way s Jennifer Aniston a Owenem Wilsonem, režijní debut hvězdného „Gladiátora“ Russela Crowea s názvem The Water Diviner nebo závěrečný film festivalu v Torontu A Little Chaos s Kate Winslet a Alanem Rickmanem z doby Ludvíka XIV.

Na snímky Bontonfilmu přišlo za prvních osm měsíců letošního roku do kin přes jeden milión diváků, kteří nechali na pokladnách téměř 130 milionů korun. Nejúspěšnější byl Vlk z Wall Street s bilancí kolem 300.000 diváků, což ho k začátku září řadí na třetí místo celkového letošního žebříčku české návštěvnosti.