ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11127 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komedie Svatá čtveřice podle scénáře Michala Viewegha přijde do kin 23. srpna

0 Petr Hašek 9.8.2012

Komedie Svatá čtveřice režiséra Jana Hřebejka podle scénáře Michala Viewegha přijde do kin 23. srpna.

Ještě předtím ji uvidí první diváci 20. srpna v multifunkční hale Gong ve Vítkovicích. O den později se další předpremiéra snímku uskuteční na Občanské plovárně v Praze.

Distribuční slogan filmu hlásá, že “tohle si od Viewegha nepřečtete, to musíte vidět”. Všechny předchozí filmy, k nimž psal scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. V hlavních rolích se objevují Hynek Čermák, Viktorie Čermáková, Marika Procházková a Jiří Langmajer. V dalších rolích pak Luděk Munzar a Jana Gýrová.

Hlavními hrdiny snímku jsou elektrikáři Ondra a Vítek, kolegpvé z práce a navíc sousedé z dvojdomku, ve kterém s rodinami žijí. Jejich manželky se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami. Všeobjímající idylu narušuje jen ubíjející stereotyp erotiky obou párů. Když kamarádi dostanou možnost odcestovat na brigádu na karibský ostrov, kde hurikán zničil elektrické vedení, vezmou manželky s sebou. V exotickém ráji se rozhodnou vyřešit manželský sex poměrně originálním způsobem.

V současnosti patří Viewegh k nejúspěšnějším českým spisovatelům. Podle jeho bestsellerů vznikly divácky úspěšné filmy Báječná léta pod psa (Petr Nikolaev, 1997), Výchova dívek v Čechách (Petr Koliha, 1997), Román pro ženy (Filip Renč, 2005), Účastníci zájezdu (Jiří Vejdělek, 2006), Nestyda (Jan Hřebejk, 2008) a Román pro muže (Tomáš Bařina, 2010).

rwi