ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5113 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komedie Revival vychází na DVD spolu se “soundtrickem” Revival Circus

0 Richard Winter 21.11.2013

Po netradičním životě v českých kinech vychází na DVD komedie Alice Nellis Revival. Pouhý den po premiéře získal film Cenu diváků na festivalu v Karlových Varech a následně sklízel přízeň diváků v kinech. Ti chodili na film nepřetržitě po celé léto a film o návratu rockerů na pódia nakonec shlédlo 230 000 lidí.

Revival měl v kinech velmi neobvyklý a vytrvalý život. “Revival přinesl zcela v souladu se svým názvem do kin závan starých časů, kdy se na dobrý film chodilo průběžně a dlouhodobě, lidé si ho doporučovali a mluvili o něm. I teď po čtyřech měsících od premiéry si ho kina stále objednávají,” popisuje generální ředitel společnosti Bontonfilm.

Komedie o rockové kapele, jejíž členové se po mnoha letech znovu společně vydávají na pódia, překvapila skvělou hudbou. Písně filmové skupiny Smoke napsané přímo pro film působí jako nefalšované „šedesátky“ a dodávají filmu energii. Souběžně s DVD proto vychází i hudební “soundtrick” s názvem Revival Circus.

“Soundtrick” Revival Circus vychází v luxusním digipacku a není to pouze samostatně vydaná filmová hudba a klasický soundtrack. Všechny skladby kapely Smoke jsou zde nově nahrané a mají nové aranžmá a současný zvuk. “Soundtrick” nahrálo jednočlenné uskupení Circus Ponorka, jehož frontman Jan Ponocný je autorem původní hudby filmu Revival a hraje v něm roli slepého bubeníka. Do nahrávání se zapojila i řada hostů. Duet Part of me, který ve filmu zpívá Boleslav Polívka a Vojta Dyk, nazpívala s Circusem Ponorka Jana Kirschner. Skladbu Deep Blue Sea pak Miroslav Žbirka. Vrcholem filmu je píseň Over you a právě k ní vznikl u příležitosti CD i animovaný videoklip.

Dva hosté na desce jsou z New Yorku, zpěvák Brad Stratton a zpěvák kapely Speedy Gonzales John Riley. Ten John Riley, který je autorem textů všech písní pro Revival. Na “soundtricku” hostuje i DJ Ollie Torr. Obsahuje nové verze skladeb z filmu a jako bonus hned čtyři písně, které byly pro Revival napsány, ale na plátně se nakonec neobjevily.