ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13076 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komedie o vůdci KLDR vydělala za první den přes milion dolarů

0 Richard Winter 29.12.2014

Americká komedie The Interview, která zesměšňuje severokorejského vůdce, ve čtvrtek po uvedení do omezeného počtu kin vydělala přes milion dolarů. Oznámila to společnost Sony Pictures, která film vyrobila a uvedla do distribuce. První reakce na snímek, jemuž se hackerským útokem na studio Sony Pictures dostalo nechtěné velké reklamy, však byly smíšené.

Snímek, který se postaral o diplomatickou rozmíšku mezi Severní Koreou a Spojenými státy, se promítal ve zhruba 320 kinech po celých Spojených státech. To je jen asi desetina kin, s nimiž se původně počítalo. Film byl také v USA 24. prosince uvolněn k zhlédnutí na internetu.

Sony Pictures film vypropdukovala za 44 milionů dolarů. Nedávno se stala terčem rozsáhlého počítačového útoku. Hackeři, za nimiž byl podle amerických vyšetřovatelů Pchjongjang, zpřístupnili veřejnosti tajné materiály firmy a pohrozili teroristickými útoky na kina, která snímek o severokorejském vůdci Kim Čong-unovi promítnou.

Velké řetězce kin se proto rozhodly, že film neuvedou, a společnost Sony Pictures nejprve naznačila, že od promítání ustoupí. Po negativní reakci prezidenta Baracka Obamy, některých umělců a části veřejnosti však hollywoodské studio později uvedlo, že bude film promítat v malých kinech a umístí jej i na internet.

“Prezident vítá rozhodnutí Sony povolit promítání filmu,” uvedl ve svém prohlášení mluvčí Bílého domu Eric Schultz. “Jak prezident jasně řekl, jsme zemí, která věří ve svobodu projevu a v právo na umělecký projev. Rozhodnutí společnosti Sony a zúčastněných kin nechává na lidech, aby si na film vytvořili vlastní názor. Toto rozhodnutí vítáme,” dodal.