ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14496 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Komedie Je prostě báječná bude mít premiéru 30. dubna

0 Richard Winter 20.4.2015

Živelná komedie plná zmatků a dobře mířených facek s názvem Je prostě báječná bude mít tuzemskou premiéru 30. dubna. Hlavní hrdinkou je Isabel, lehká holka, která se nejstarší profesí snaží našetřit, aby se mohla stát herečkou. Jakmile ale opravdu vstoupí na divadelní prkna na Broadwayi, spustí lavinu bláznivých situací a zábavy. Někdo se do ní totiž zamiluje a někdo zas až moc dobře a opravdu zblízka poznal její předešlou neřestnou kariéru. A všichni jsou tak trochu ženatí nebo vdané.

V klasicky střižené crazy komedii nabité gagy hraje Imogen Pootsová, Owen Wilson, Rhys Ifans, Jennifer Anistonová, Cybill Shepherd a v roli Quentina Tarantina se dokonce objeví i Quentin Tarantino.

Peter Bogdanovich, dvakrát nominovaný na Oscara, se vrací k režii celovečerního filmu po čtrnácti letech. Ve filmu Je prostě báječná přináší žánr ztřeštěné romantické komedie ve stylu zlaté éry Hollywoodu postavené na slovních přestřelkách s kadencí kulometu a na řetězení bláznivých situací. Tak jako ve své slavné komedii Co dál, doktore z roku 1971 s Barbrou Streisand.

Jennifer Aniston nejprve měla hrát roli manželky hlavního hrdiny, ale nakonec přesvědčila režiséra, že jí víc bude slušet postava terapeutky. Navíc se pak výrazně podílela i na dalším obsazení, do filmu doporučila jak Kathryn Hahn právě pro roli manželky tak i Willa Forteho pro roli svého snoubence.

Jennifer Aniston byla ovšem při obsazování až druhá, prvním režisérovým spojencem byl Owen Wilson. Peter Bogdanovich napsal první scénář k Je prostě báječná už před patnácti lety a když u Wilsona doma společně sledovali seriál Perníkový táta, rozhodli se scénář oživit. Owen Wilson byl tak prvním obsazeným hercem – ovšem pod podmínkou, že jeho postava dostane méně facek.

“Owen má v sobě něco, že jeho postavu máte rádi, i když podvádí a prostitutku si objednává telefonem, zatímco na druhé lince čekají jeho děti,” podotýká Bogdanovich. Ještě větší chválu ale režisér pěje na Imogen Pootsovou, která sehrála hlavní roli. “Je dobrá. Je opravdu, opravdu, opravdu dobrá. Je originální a je osobitá a svérázná a to aniž by se za každou cenu snažila být osobitá a svérázná. Věříte jí jak chvíle, kdy je hvězda, tak chvíle, kdy je šlapka.”