ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9059 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hřebejkův nový film zvou na festivaly

0 Richard Winter 4.11.2013

Natáčení nového filmu režiséra Jana Hřebejka Zakázané uvolnění definitivně skončilo a konverzační komedie na motivy úspěšné divadelní hry Petra Kolečka už vzbudila mezinárodní pozornost. Na základě devítiminutové ukázky byl film pozván na festival  CentEast, v jehož rámci se již popáté v sekci CentEast Market prezentovaly vybrané filmy ve stavu “work in progress”.

Zakázané uvolnění je jediným českým filmem, kterému se dostalo této pocty. Do programu prezentační sekce středoevropských kinematografií byly zařazeny ukázky z celkem dvaceti vznikajících filmů, vedle Hřebejka také Zanussiho, Smarzowského, Caranfila a dalších výtečných režisérů. Celá kolekce byla promítnuta 18. října ve Varšavě, jako součást 9. ročníku CentEast Market a místní distribuční společnosti velmi zaujala. V současné době se hovoří o distribuci v Polsku, přestože finální podoba filmu Zakázané uvolnění samozřejmě ještě není známa.

Ukázka z nového Hřebejkova filmu byla prezentována také 20. října v Moskvě v rámci sekce the Project For Tomorrow a v dubnu 2014 je v plánu promítání v Pekingu na Beijing Film Market.

Co všechno se může říct a stát, když se v zapadlé vesnické hospodě opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka, a ženich, jenž to všechno může zachránit a zastavit, nepřichází a nepřichází? V hlavních rolích filmu Zakázané uvolnění excelují Zuzana Stavná, Jana Stryková a Hana Vagnerová, mužské party si zahráli Ondřej Sokol a Igor Orozovič. Premiéra filmu je plánovaná na léto 2014.

„V jednoduchosti i dobovosti tohoto příběhu je zároveň hodně nadčasového: Svatba, láska, temperament, zrada, smrt, milování, překvapivá pointa…. Zkrátka všechny potřebné ingredience, v autorsky originální verzi! Komediální nadsázku chci zachovat hlavně ve svižném tempu, ale jinak budu ve všech výrazových prostředcích usilovat o maximální autenticitu. Mám k dispozici tři jedinečné mladé herečky, z nichž každá má zcela jiné vyznění – komiku, dohromady tvoří neuvěřitelně jiskřící spojení. Když se nám vše povede, v což věřím a doufám, vstoupí tato komedie do zlatého fondu českých komedií, ke kterým se publikum opakovaně rádo vrací,“ uvedl k filmu režisér Jan Hřebejk.