ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24337 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kolekce skladeb jako vzpomínka na Petra Muka

0 jsk 22.1.2020

Petr Muk – Sny zůstanou, to je titul reprezentativní kolekce, která vyjde v pátek 24. ledna k nedožitým narozeninám tohoto předčasně zesnulého novoromantického tenora. Pomyslně startuje rok četných výročí spojených s výjimečným zpěvákem, skladatelem a textařem.

Kompilace Sny zůstanou představuje největší hity Petra Muka a skupin Oceán a Shalom, jejichž byl neodmyslitelnou součástí. Ani maximální možná stopáž na CD a 2LP (s jednou skladbou navíc) nemůže zahrnout dokonalý přehled jeho tvorby, ty nejzásadnější písničky však nechybí.

Album Sny zůstanou vychází několik dní před nedožitými 55. narozeninami (4. 2. 1965) Petra Muka, v květnu (24. 5.) to bude deset let, kdy předčasně skončila jeho pozemská pouť. Tato výročí životní letos doplňuje ještě několik půlkulatých a kulatých profesních: před 35 lety se zrodil Oceán, který pak před lety třiceti vydal svoje debutové album Dávná zem. Čtvrt století uplyne od konce dalšího úspěšného projektu se zásadním podílem Petra Muka, Shalomu. Zároveň to bude dvacet let od vydání jeho nejúspěšnějšího sólového alba Jizvy lásky, plného hitů typu Tančíš sama či Neusínej. V květnu 2010 pak vyšlo páté studiové a poslední sólo album V bludišti dnů, velký náznak příštího, leč již nedokončeného plánu.

Vydání kolekce Sny zůstanou je první aktivitou spojenou s uvedenými i dalšími letošními výročími Petra Muka, umělce, který bude navždy chybět.

Tagy: ,