ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21670 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kofe-In podruhé

0 Redakce 11.3.2011

Po debutu Osobní vesmír (2009) přichází skupina Kofe-In se svým druhým albovým dítkem nazvaným Libertin. Charakterizuje ho jako originální hudební výraz, moderní zvuk a české texty. Neobvyklý titul pochází z hlavy frontmana a textaře Jana Kunzeho.

"Název desky má naznačovat naše hudební volnomyšlenkářství. Nikdy si neklademe žádné  limity, co se týče žánrů, možností jejich kombinace a intenzity hudebního prožitku. Libertin je člověk, který zkouší a pokouší hranice své i svého okolí,“ objasňuje vznik názvu alba Jan Kunze, který je známý též jako autor několika básnických sbírek.
Na rozdíl od debutové desky, kterou tvořil převážně materiál prověřený intenzivním koncertováním, vznikl Libertin ve studiu a sází v prvé řadě na špičkovou produkci.

"Zárodky většiny písní  byly nahrány v našem domácím studiu. Poté jsme se přesunuli mimo civilizaci a městský ruch, kde jsme prvotním nápadům dali konkrétnější podobu a vytvořili materiál na desku. Její výslednou podobu jsme pak doladili ve studiu Matouše Godíka v Praze,“ přibližuje tvůrčí proces frontman.

Zkušený producent Godík (je podepsán například pod nahrávkami skupin -123 minut, Bratři Orffové nebo Andělem oceněného projektu Mythematica) dostal poměrně velký prostor, posunul písně do větší zvukové barevnosti a podtrhl jejich originalitu.
Album Libertin vyjde 16. března 2011. Křest desky proběhne 5. dubna v pražském klubu JazzDock.

tz