ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kocábová a Poláková vydají společné album

0 jsk 6.11.2015

Zpěvačka, textařka a spisovatelka Natálie Kocábová spolu se skladatelkou Michaelou Polákovou pracují již téměř dva roky na novém albu. Pojmenovaly ho Ellis Island a vyjde v březnu příštího roku.

Poslední sólové album Walking on the A-bomb vydala Kocábová před pěti lety. V mezidobí se věnovala rodině a literární a dramatické tvorbě. S Polákovou nyní navázala na dřívější spolupráci na několika písních pro album Hummingbirds In Iceland (2006).

Ellis Island je autorským dílem dvojice, přičemž Poláková je autorkou hudby a Kocábová textů „Se skladatelem obvykle spolupracuji spíše producentsky, skládá výhradně on, ale na základě mých zadání nebo přání. Přitom respektuji jeho talent na sto procent. Takže než odsouhlasím jeho nebo její píseň, trvá to relativně dlouho, většinou nic neberu na poprvé, vracím to s připomínkami. A s Míšou jsme celé album i koncepčně vystavěly,“ popisuje pracovní proces Kocábová a doplňuje, proč má chystaná novinka takový časový odstup od předchozího díla: „Díky možnosti tvořit u táty ve studiu mám luxus času a písně vysloveně vysedávám. Natáčíme fakt dlouho. Navíc Míša bydlí v Londýně, na každou session musela přiletět. Ale pod tím je také náš umělecký přístup, jsme toho názoru, že umění se má dělat jako reakce na život. A natočit dobrou desku, napsat román, to chce si předtím něco odžít, aby bylo o čem zpívat a psát.“

Album bude tradičně z drtivé většiny nazpívané v angličtině, jedna píseň má český text.