ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16314 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Knižní Tabook podesáté

0 jsk 27.8.2021

Letošní desáté vydání festivalu malých kvalitních nakladatelů Tabook se koná už v prvním zářijovém týdnu, od 2. do 4. v Táboře, tedy o měsíc dřív, než je obvyklé. Pořadatelé by se tak rádi vyhnuli podzimní vlně covidu a zároveň doufají, že velká část festivalu bude moci probíhat ve venkovních prostorách.

Kromě tradičního knižního trhu, na kterém se představí více než šedesát kvalitních českých a zahraničních nakladatelů, město na pár dní opět zabydlí spisovatelé, novináři, ilustrátoři, redaktoři, editoři, překladatelé, teoretici knihy a ilustrace, studenti uměleckých škol a také řada zahraničních hostů.

Z Německa přijede grafička Gabriela Jolowicz, která spolu se studenty Henninga Wagenbretha a pražským ateliérem ilustrace UMPRUM obsadí výstavami celé divadlo. Z Francie se na Tabook po devíti letech vrací kritička dětské literatury a spisovatelka Sophie Van der Linden, své nové práce představí i ilustrátorka Joëlle Jolivet, grafický designér a tvůrce pop-up knih Gérard Lo Monaco nebo mladý italský ilustrátor Andrea Antinori.

Společnou knížku komiksových příběhů inspirovaných poutí po Broumovsku představí dvanáct mladých komiksových kreslířů z celé Evropy. Z českých hostů přislíbili účast Markéta Pilátová, Rena Horváthová, Marie Siváková, Eda Kriseová, Katarína Kucbelová, Miloš Doležal, S. d. Ch., Patrik Banga, Matěj Hořava, Fedor Gál, Ondřej Kundra, básníci a básnířky Petr Borkovec, Elsa Aids, Marcela Linhartová, překladatelé a překladatelky Jiří Pelán, Helena Honcoopová, Petr Komers, ale také teoretici umění Milena Bartlová a Ivan Foletti, filozofové Alice Koubová a Miroslav Petříček, všestranná Tereza Říčanová, malíř Jan Kostohryz nebo divadelní rodina Marčíků a mnozí další.

Součástí festivalu je bohatý nakladatelský program, vystoupení v táborských kavárnách, zahradách, parcích, dvorcích i ve školách, bytová čtení, divadelní představení, koncerty, výstavy, výtvarné i čtenářské dílny. Tabook letos tematizuje dvojlomný Family byznys a zkoumá slabost i sílu rodinných vztahů, intimitu, mafiánství, provázanosti, ale také rodinné podniky, osobní sbírky nebo obyčejnou každodennost

Tagy: ,