ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14967 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Knižní lázně vyhlašují čtenářské pobyty pro veřejnost zdarma

0 jsk 21.5.2021

Knižní lázně přicházejí s unikátní myšlenkou lázeňských čtenářských pobytů určených veřejnosti zdarma. Organizátoři projektu reagují na nepřehlédnutelné aspekty současné společnosti, jako jsou dopady pandemie Covid-19, hektický životní styl, masivní digitalizace světa či nedostatek kulturního vyžití. Zároveň chtějí poukázat na pozitivní přínos četby a kulturního života v klidném lázeňském prostředí. Ambasadory Knižních lázní jsou spisovatel Jaroslav Rudiš (na snímku) a komička Anna Polívková. Uzávěrka přihlášek pro srpnové pobyty bude 15. června, vyhlášení do konce června.

Čtenářské lázeňské pobyty jsou určené především těm, kdo se cítí unaveni a touží relaxovat v kulturním prostředí lázní. Zájemci se mohou přihlásit vyplněním stručného dotazníku na www.kniznilazne.cz, v němž je třeba popsat jeden zážitek nebo den v období první vlny pandemie. Uchazeči musí dovršit věk osmnácti let v době přihlášení a prohlásit, že poslední rok prožili v České republice. Organizátoři ve spolupráci s Institutem lázeňství a balneologie vyberou tři nejzajímavější odpovědi, jejichž autoři získají čtenářské pobyty v délce jednoho nebo dvou týdnů letos v srpnu. Hlavní náplní a podmínkou pobytu bude četba knih, poznávání lázeňských měst a jejich kulturní život. Dějištěm letních rezidenčních pobytů se stane lázeňský trojúhelník – Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně.

Zahájením čtenářských pobytů Knižních lázní bude jarmark malých a středních nakladatelů a knihkupců, společenská akce s kulturním a vzdělávacím přesahem, která se odehraje od 31. července do 1. srpna v Mariánských Lázních.

Knižní lázně organizuje Klára Khine, známá z týmu tradičního svátku knihomolů Knihex či jako provozovatelka pražského Letního kina Kinská. Zázemí Knižním lázním v Mariánkách poskytne spolek Švihák, který zde pořádá od roku 2014 různé kulturní akce. Autory vizuálu druhého ročníku jarmarku knih Knižní lázně jsou výtvarníci David Černý 85 a Michal Škapa. Celý projekt se koná za podpory města Mariánské Lázně a Karlovarského kraje. Pobyty jsou organizovány ve spolupráci s Nové Lázně Ensana Spa Health Hotel a Hotelem Imperial.