ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24444 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Knižní hit Kafe a cigárko Marie Doležalové získal svoji audiopodobu

0 Richard Winter 12.10.2016

Knižní hit loňského podzimu, Kafe a cigárko Marie Doležalové, získal svoji audiopodobu, která přináší ještě více ze své protagonistky – Marie Doležalová knihu sama načetla. Titul se dostane k posluchačům v rámci Velkého audioknižního čtvrtku 3. listopadu.

Geneze úspěšného projektu začala jako blog, nejprve málo navštěvovaný, posléze kultovní, který se stával pro stále více čtenářů čtvrteční drogou. Marie Doležalová získala v loňském roce poprvé udělovanou cenu Magnesia Litera pro nejlepší blog a úspěšné knižní vydání v nakladatelství Domino na sebe nedalo dlouho čekat. Převedení do audioverze bylo pro Marii Doležalovou další výzvou: mohla se úkolu chopit jako herečka a ztvárnit roli, které sama říká „ta hysterická Maruška“.

„Moc mě to bavilo. Najednou jsem se na text podívala trochu zvenčí. Jo, jsou tam někdy strašně dlouhé věty a do nich nesmyslně vložené závorky. A někdy se rozkecávám zbytečně o něčem, co není zas tak zajímavé a jindy přeháním tak, že všem může být jasné, že jsem hysterka. To všechno jsem pochopila. Ale i tak: Prostě mě to bavilo,” říká k natáčení s režisérem Zdeňkem Duškem.

A co stojí za úspěchem projektu Kafe a cigárko? Důvěrná znalost světa, o kterém herečka píše, inteligentní vtip a hlavně schopnost shodit sama sebe s takovým šarmem a grácií, že všechny chyby a trapasy protagonistky čtenáři milují.

“To, že uděláme z Kafe a cigárka audioknihu, mě zpočátku nijak zvlášť nevzrušovalo. Lidé si o audio verzi žádali, tak jsem souhlasila, že ji nahrajeme. Ale od prvního dne v nahrávacím studiu se pro mě nahrávání mých blogů stalo velkým dobrodružstvím.  Zážitky, zapsané v knize a osoby, o kterých mluvím, jsou totiž založené na skutečnosti, i když to někdy kamufluju tak, aby se dotyční v té konkrétní příhodě nepoznali,” podotkla Doležalová.