ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Knižní ceny Magnesia Litera zdokonalují loňské novinky

0 jsk 16.2.2024

Jestliže loňský ročník přinesl v rámci knižních cen Magnesia Litera několik výrazných novinek, ten letošní, celkem třiadvacátý, tyto nové prvky posunuje a zdokonaluje.

Především dochází ke zrovnoprávnění loni zavedených žánrových kategorií Litera za detektivku, Litera za fantastiku a Litera za humoristickou knihu. Tyto kategorie budou oproti loňsku, kdy byli jejich vítězové oznámeni již v předvečer vyhlášení tradičních kategorií, zařazeny do hlavního ceremoniálu, který se tradičně uskuteční na Nové scéně Národního divadla, a to ve čtvrtek 18. dubna od 20.15 hodin; přímým přenosem jej bude vysílat kanál ČT Art. Zachována zůstává moderátorská dvojice Daniela Brzobohatá a Saša Michailidis.

Ještě předtím program ČT1 odvysílá animované trailery všech nominovaných knih v celkem jedenácti „minipořadech“ denně od 7. dubna do 17. dubna vždy ve 20 hodin. Spoty budou k dispozici také médiím, autorům, nakladatelům i dalším zájemcům na webových stránkách www.magnesia-litera.cz a na YouTube kanálu Magnesie Litery. Nominovaní autoři budou číst ze svých knih v čtyřdílném seriálu autorských čtení v Knihovně Václava Havla (postupně 27. března a 3., 10. a 17. dubna).