ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28230 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Knihu rozhovorů s hudebnicemi od Marie Kieslowski pomůže realizovat crowdfundingová kampaň

0 jsk 7.12.2022

Zpěvačka, pianistka a písničkářka Marie Kieslowski (na snímku) vydala první sólové album Je všechno dobrý? s deseti autorskými písněmi. Album, které vyšlo pouze digitálně, bude doplňovat knihou rozhovorů. Potřebné peníze na vydání knihy se rozhodla získat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě Donio.

Kieslowski vedla rozhovory se svými kolegyněmi a kamarádkami z hudební branže Lenkou Dusilovou, Markétou Foukalovou, Olgou Königovou, Nikolou Muchou, Marií Puttnerovou, Bárou Ungerovou a Klárou Vytiskovou. Tématy rozhovorů je mateřství, kariéra či tvorba, stejně tak jako pozice žen na české hudební scéně…. Zkrátka – je všechno dobrý?

„Být ženou na hudební scéně je docela dobrodružná role, a když se vám do toho narodí děti, tak to začne být teprve jízda. Sama jsem si to vyzkoušela, když jsem svou první sólovou desku tvořila s dětmi na mateřské dovolené. Nabrala jsem zkušenosti a témata, o kterých se zas tolik nemluví, a rozhodla se shromáždit rozhovory s asi desítkou muzikantek z české hudební scény, které jsou příspěvkem do debaty o pozici ženy ve společnosti,“ vysvětluje Kieslowski.

Kampaň na Doniu běží od 2. prosince.

(foto: Tereza Kunderová)