ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Knihovna a kavárna ve Velkém mlýně zahajují provoz

0 jsk 14.7.2023

Velký (Löwitův) mlýn je barokní památka, která od šestnáctého století stojí na břehu říčky Rokytky v Libni v Praze 8. Dlouhá léta byla budova mlýna prázdná. V roce 2022 uzavřela městská část Praha 8 smlouvu se Spolkem Velký mlýn, který zahájil adaptaci mlýna na kulturní centrum.

První část úprav je hotova a v pondělí 24. 7. 2023 zahajuje provoz knihovna a kavárna.

„Jsem velmi rád, že tato krásná historická stavba s pohnutou historií našla smysluplné využití, které významně rozšíří nabídku kulturních aktivit v centrální oblasti naší městské části,” říká starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). „Se spolkem Velký mlýn již nyní probíhá spolupráce na některých akcích. Rád bych připomněl například oslavy Operace Anthropoid, které ve mlýně a blízkém okolí proběhly v loňském roce. Tuto formu spolupráce bychom chtěli do budoucna dále rozvíjet.”

Kulturní akce se stanou hlavní náplní činnosti Kulturního centra Velký mlýn. „Velký mlýn je skvělé místo pro konání akcí. Ověřili jsme si to nedávno při akci Open House Prague a spolupráce se rozvíjí s dalšími organizacemi, kterým bychom mlýn rádi nabídli k realizaci jejich akcí,“ říká Barbora Růžičková ze Spolku Velký mlýn.