ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6480 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha o životě Maxe Cavalery vyšla v českém překladu

0 Redakce 22.10.2014

Vyšla kniha o životě metalové legendy Maxe Cavalery, frontmana skupin Sepultura a Soulfly, nazvaná Od Sepultury k Soulfly – My Bloody Roots. Cavalera v ní přichází s až brutálně upřímným ohlédnutím za více než třicetiletým působením na světové hudební scéně.

Vypráví příběh o těžkých začátcích, zármutku a ztrátách, které jsou však v závěru korunovány úspěchem a slávou. Předkládá nekompromisní pohled na život i na první hudební pokusy v Brazílii, kde by asi málokdo prorokoval závratný úspěch obyčejnému, někdy problémovému klukovi, který prostě chtěl hrát nejtvrdší metal.

Kniha poprvé odhaluje vznik Sepultury i to, co nakonec stálo za Maxovým odchodem z kapely a co způsobilo, že s jejím spoluzakladatelem, bratrem Igorem, poté nepromluvil několik dlouhých let. Mapuje také zrození dalšího projektu, kapely Soulfly. Cavalera ale odkrývá i osobní život – mimo jiné zničující dopad, který na něj měla nejprve smrt otce, poté i nevlastního syna a vnuka, dále problémy s alkoholem a drogami, a konečně i znovuobnovený vztah s bratrem Igorem v projektu Cavalera Conspiracy.