ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12748 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha Utečenci nabízí příběhy českých a slovenských sportovců v emigraci

0 Richard Winter 17.12.2014

S osudy 25 českých a slovenských sportovců, kteří před rokem 1989 odešli do emigrace, seznamuje nová kniha novináře, redaktora a televizního dramaturga Petra Feldsteina Utečenci. Nabízí příběhy talentovaných lidí, kteří mnohdy za dramatických okolností opustili svou vlast a odešli sportovat i žít do zahraničí.

Vedle příběhů známých jmen, jako Martiny Navrátilové, Vladimíra Zábrodského, Jaroslava Drobného, Aleny Vrzáňové, Václava Nedomanského a dalších, čtenáři v knize na 352 stranách naleznou příběhy méně známé, avšak o nic méně poutavější. Kniha volně navazující na publikaci A život šel dál je vybavena velkým množstvím dokumentárních fotografií. Knihu v Praze pokřtili tenista Štěpán Koudelka a plavec Josef Hladký, o kterých autor mimo jiné píše.

“Vždy jsem se zajímal o sport a také o emigraci, exil a osudy lidí, kteří opustili republiku. A tady se mi oboje podařilo spojit,” řekl držitel ceny Oty Pavla Feldstein při křtu. “Řazení příběhů není podle abecedy ani sportů, ale podle jejich odchodu z republiky.”