ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5590 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha Pavla Klusáka Uvnitř banánu na jevišti Divadla Na zábradlí

0 jsk 1.2.2024

Premiérou vstoupí 2. února na repertoár pražského Divadla Na zábradlí adaptace povídkové knihy Pavla Klusáka s názvem Uvnitř banánu v režii Jana Mikuláška.

Příběhy největších „outsiderů showbusinessu“ představí členové hereckého souboru Johana Matoušková, Kateřina Císařová, Dita Kaplanová, Vojtěch Vondráček, Jiří Vyorálek a další společně s hostujícími herci Annou Kameníkovou a Davidem Petrželkou v kabaretním tvaru s hudbou Martina Kyšperského.

„Stejně jako Pavla Klusáka v knize Uvnitř banánu i nás fascinují osudy hudebníků, jejichž tvorba se nedá zaškatulkovat do žádných běžných kategorií, je osobitá a přirozeně jiná. Přesto, že mnoho z významných představitelů tzv. outsider music nemělo klasické hudební vzdělání, často byli na štíru s rytmem i intonováním, jejich hudba k nám nečekaně promlouvá. Připomíná nám, že skutečnou podstatou umění není akademická přesnost, virtuozita či schopnost dokonale ovládat pravidla a konvence daného uměleckého oboru,“ říká režisér Mikulášek.

„I když se v inscenaci některé reálné postavy z prostředí outsider music objeví, nechali jsme se množstvím příběhů z knihy Uvnitř banánu především volně inspirovat,“ dodává.