ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5460 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha Krásný holky přináší psychologický thriller plný napětí

0 Richard Winter 9.11.2015

Americká spisovatelka Karin Slaughter není českému čtenáři neznámá. Její aktuální novinka Krásný holky je její již patnáctý román, který u nás vychází. Je však jejím prvním psychologickým thrillerem. Vychází 18. listopadu u nakladatelství HarpersCollins v překladu Anny a Ivana Pakušových.

Že se máme na co těšit, dokládají nejen slova Michalea Conellyho o tom, že její postavy, zápletka a rytmus vyprávění nemají mezi autory thrillerů konkurenci, ale i fakt, že kniha jena seznamu bestsellerů New York Times.

Krásný holky je psychologický thriller plný napětí, nebezpečných tajemství, chladné odplaty a nečekaného odpuštění. Karin Slaughter vás vtáhne do děje, že nebudete chtít knihu odložit. Jen jedno malé doporučení: nečtěte knihu ve vlaku či v jakémkoliv dopravním prostředku, protože byste mohli úplně klidně zapomenout vystoupit na správné stanici.

“Příběh je plný nečekaných zvratů a odhalení, která si získají vaši pozornost a nepustí ji. Je o dvou sestrách, které se po mnoha letech znovu sešly a semkly v děsivé situaci, a které musí najít způsob, jak se s ní vyrovnat. Je to můj první román, který jsem napsala ne z pohledu policejních vyšetřovatelů, takže to byla velká výzva popasovat se s tím, aby postavy spojené pokrevním poutem – členové rodiny- ve snaze odhalit zločin byly věrohodné a opravdové! Užila jsem si přitom hodně legrace a doufám, že i čtenáři se budou při čtení bavit,” uvedla Slaughter, autorka světových bestsellerů, které byly přeloženy do 32 jazyků, a prodalo se jich přes 35 milionů výtisků.

Kniha nabízí příběh, v němž před více než dvaceti lety beze stopy zmizela Claiřina a Lydiina dospívající sestra Julia. Pár let poté se obě ženy odcizily a od té doby spolu nepromluvily. Jejich životy snad nemohou být více rozdílné. Z Claire se stala oslnivá manželka atlantského milionáře. Lydia, svobodná matka, žije s bývalým vězněm a jen tak tak vydělává na živobytí. Ani jedna z nich se však dosud nevzpamatovala z kruté ztráty, která jim zlomila srdce. Tato zničující rána se opět otevírá, když dojde k vraždě Claiřina manžela.

Zmizení dospívající dívky a vražda muže ve středních letech, které dělí skoro čtvrt století. Co by je mohlo spojovat? Obě sestry opatrně uzavřou příměří a začínají pátrat v minulosti, aby zjistily pravdu. Odhalují přitom děsivá tajemství, která před dávnými lety zničila jejich rodinu. A nacházejí možnost vykoupení a odplaty tam, kde by to nejméně očekávaly.