ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29993 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha Keitha Richardse je o Jaggerovi, Lennonovi i drogách

0 Redakce 18.10.2010

Jeden ze zakladatelů  britské skupiny Rolling Stones, kytarista Keith Richards, vydá  svou autobiografii nazvanou Live již 26. října. Podle ostrovního tisku v ní zveřejní několik informací o kapele i sobě, které zatím nebyly všeobecně známé. Ukázky z knihy publikoval v sobotu londýnský list The Times.

Richards píše o svých problémech se zpěvákem Mickem Jaggerem a jeho bývalou partnerkou, zpěvačkou Marianne Faithful. Postupně se prý jejich vztah utápěl v problémech a na začátku osmdesátých let byl, podle Richardse, „k nevydržení“. Jaggera v té době ironicky nazýval Jeho Výsost. „Dnes už vím: tenkrát mi můj přítel chyběl a říkal jsem si, kde se mi asi ztratil,“ píše kytarista.

V knize vzpomíná i na Johna Lennona, člena „konkurenční“ kapely Beatles. „Nestalo se nikdy, aby John odešel z mého domu jinak než v horizontální poloze,“ píše o společných alkoholických dýcháncích.

Zmiňuje se otevřeně  i o svých drogových excesech v šedesátých a sedmdesátých letech. V roce 1978 prý skončil s užíváním heroinu a v roce 2006 skoncoval s kokainem. Důvodem k tomu byl jeho pád ze stromu, který se mu přihodil na ostrově Fidži. Kvůli tomu se pak musel podrobit operaci mozku.

Za autorská práva na vydání knihy Richards inkasoval 4,8 milionů liber.

JŠp