ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13219 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha Dalajlamova kočka napoví, jak být šťastný

1 Richard Winter 9.7.2013

Kniha světoznámého autora Davida Michieho Dalajlamova kočka je pohádkou pro dospělé. Hrdá modrooká kočka v ní poutavě vypráví svůj příběh. Je poskládán ze střípků životních moudrostí a čtenáře zábavnou formou seznamuje se základními principy buddhismu. V češtině nyní knihu vydává nakladatelství Synergie.

Každá živá bytost má stejné radosti i starosti. Má je i slabé a hladové kotě ze slumu, které zachrání samotný Dalajlama. Díky této šťastné náhodě začíná koťátko svůj nový život jako domácí mazlíček v jeho sídle v indické Dharamsale. Kočka líčí svůj každodenní život v těsné blízkosti Dalajlamy. Stává se svědkem rozhovorů mezi Jeho Svatostí a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít. Což není pro žádnou živou bytost snadné.

V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace – kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. Dalajlamova kočka je zábavný a čtivý román. Dozvíme se v něm i to, jak by asi Dalajlama reagoval, kdyby dostal jako dárek mrtvou myš. A také, proč zrovna kočičí oči nejlépe vidí lidské slabosti i krásu.

“Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,” říká o Dalajlamově kočce David Michie.

Mezinárodně proslulý spisovatel David Michie je autorem úspěšných knih, v nichž seznamuje s buddhismem čtenáře v dnešním uspěchaném západním světě.  Michieho tituly Buddhismus pro zaměstnané lidi, Pospěš si a medituj a Praktické osvícení se překládají se do mnoha jazyků a vydávají po celém světě. Michie se narodil v Zimbabwe, studoval v Jižní Africe, deset let žil v Londýně a nyní bydlí s rodinou v australském Perthu. Píše také detektivky, poslední z nich je Kouzelník ze Lhasy.