ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7714 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kniha Coco Chanel – Pohled zblízka odkrývá tajemství módní ikony

0 Richard Winter 19.11.2014

Detailní pohled do života ikonické Coco Chanel nabízí kniha Coco Chanel – Pohled zblízka. Autorka, britská spisovatelka Lisa Chaney, nahlédla do nejtajemnějších zákoutí života drobné Francouzky, informace čerpala z nově objevené milostné korespondence. Coco Chanel se nikdy nebála žít podle vlastních pravidel. “Žijete jenom jednou, tak by to měla být zábava, ne?,” říkávala tato emoce vzbuzující žena.

Pocházela ze skromných poměrů, šít se naučila v klášterním sirotčinci, kam ji spolu se všemi ostatními sourozenci poslal otec. Díky usilovné práci, štěstí a pomoci milenců dosáhla jedinečného úspěchu, způsobila revoluci v módě a stala se nejvlivnější módní návrhářkou minulého století. Byla ženou aristokratů, umělců, špiónů, jejími milenci byli ženy i muži. Ráda provokovala, objevovala a diktovala módní trendy, stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století. Lisa Chaney přináší v knize Coco Chanel – Pohled zblízka nové informace v jedinečně zpracovaném životopisu této moderní ženy.

Knihu z originálu Coco Chanel: An Intimate Life přeložili Martin Pokorný a Pavel Pokorný. Kromě dosud nezveřejněných informací o bouřlivém životě Coco Chanel přináší kniha i 24 stran originálních fotografií.

Gabrielle Chanel (1883–1971) alias Coco Chanel se vyšvihla z chudých poměrů, dosáhla jedinečného společenského úspěchu a způsobila revoluci v dámském odívání. Nový životopis této moderní ženy par excellence poukazuje na zásadní novátorství jejího návrhářského stylu. Tématem legend se staly její četné milostné vztahy, jejichž dramatické a tragické podrobnosti často dřívějším životopiscům unikaly: vtipná a uhrančivá Coco byla múzou, patronkou či milenkou Picassa, Dalího, Stravinského a dalších pozoruhodných osobností.

Lisa Chaneyová ve své biografii čerpá z nově objevené milostné korespondence. Poprvé rovněž odkrývá zasutá témata jako Coco a drogová závislost, její lesbické vztahy i poměr s německým důstojníkem za druhé světové války.

Lisa Chaneyová je autorkou dalších dvou životopisů – slavné kuchařky Elizabeth Davidové (Elizabeth David, 1998) a spisovatele J. M. Barrieho, autora Petra Pana (Hide-and-Seek with Angels, 2006). Vytvářela též kulturněhistorické pořady pro britskou televizi a rozhlas a přispívala do předních britských listů. V současnosti žije v anglickém Yorku.