ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5986 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klip Soundgarden režíroval Dave Grohl

0 jsk 1.2.2013

Americká formace Soundgarden zveřejnila svůj zbrusu nový videoklip. Je k písničce By Crooked Steps a režíroval ho Dave Grohl, frontman Foo Fighters a bývalý bubeník Nirvany. Skladbu si ke svému režijnímu záměru vybral sám, a to poté, když si poslechl album King Animal, které Soundgarden vydali loni v listopadu jako své první řadové po patnácti letech.

„Měl jsem nápad. Dostal jsem jejich album a třetí písnička By Crooked Steps byla typickou, okamžitě rozpoznatelnou soundgardenovskou kompozicí,“ vysvětlil Grohl.

Členové Soundgarden se ve vtipném videoklipu představují jako pouliční gang pojmenovaný Crooked Steps, který se rozhodl skoncovat s kulturou laptopových dýdžejů a vrátit do klubů poctivý špinavý rock. Dokonce se jim to podaří, avšak ne nadlouho. Poté, když dýdžeje jednoho klubu vyhodí z pódia a rozbalí tam vlastní show, začne je honit policie.

Konflikty rocku a elektroniky však Grohl ani Soundgarden ve skutečnosti neberou tak vážně. Svědčí o tom například skutečnost, že si jednoho z policajtů v klipu zahrál známý elektronický producent deadmau5.