ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6305 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klempířův klip ve stylu Sin City

0 Petr Hašek 20.6.2012

Oto Klempíř (textař a interpret J.A.R.) vydal spolu s producentem a hudebníkem Oscarem Rózsou album Špička jako svůj sólový počin letos na jaře.

K písni My Life nyní vznikl animovaný klip ve stylu kultovního snímku Sin City. „My Life původně vznikla jako titulní píseň k filmu, ale tvůrci dali přednost jiné. Měli jsme s Oskarem natočené cédéčko, celé česky, a nevěděli jsme, co s touhle jedinou anglickou písní máme dělat. Bylo to takové nechtěné děcko, ale bylo naše, tak jsme se dohodli, že ji na desku dáme,“ vysvětluje Klempíř, kterého při psaní písně inspiroval David Bowie.

„Před lety se holedbal, že složil celé album tak, že rozstříhal stránky z románu na kousky, které pak lovil z lavoru a lepil k sobě. A protože výsledkem jeho snažení byla fantastická deska, chtěl jsem to taky zkusit. Vzal jsem asi padesát černošských písní a tradicionálů a vybral z nich jednotlivý fráze, který mě bavily, a sestavil je dohromady,“ popisuje český textař.

Osobité pojetí bylo přitom rozhodující i při vizuálním zpracování pilotního singlu. „Chtěli jsme udělat umělecký klip, zároveň lovestory, srandu a retro sedmdesátých let po vzoru kultovního Sin City,“ popisuje Klempíř.

Ten ke spolupráci oslovil režiséra a 3D animátora Jana Krejčíře, který má na svém kontě desítky klipů a reklam, mimo jiné také Bártovu skladbu Předpokládam oceněnou jako Klip desetiletí.

tz