ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7723 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klavírista Ivo Kahánek povede mistrovský kurz Janáčkova festivalu

0 jsk 7.5.2021

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka přináší novinku – první mistrovský kurz. Ten povede Ivo Kahánek, špičkový klavírista světového renomé, rezidenční umělec Festivalu a držitel mnoha domácích i mezinárodních ocenění.

V termínu 11. až 13. června se bude v Hukvaldech věnovat účastníkům kurzu: studentům a absolventům konzervatoří, vysokých uměleckých škol a laureátům klavírních soutěží. Soustředí se s nimi na interpretaci klavírní tvorby Leoše Janáčka. Kurzu je možné zúčastnit se také pasivně. Všichni zájemci mohou zasílat elektronické přihlášky do 31. května, vybraní účastníci budou včas informováni.

„Klavírní dílo Leoše Janáčka je krásné hrát, protože umělec má velkou svobodu individuálního vyjádření. Navíc je to hudba, která se stále více prosazuje i ve světě. U každého studenta se předpokládá, že bude prezentovat něco z české tvorby a svébytnost Janáčkovy hudby k tomu přímo vybízí. Účast na kurzu může být nejen zábavná a přínosná, ale věřím, že přispěje ke kariérnímu růstu začínajících hudebníků,“ říká Ivo Kahánek, který je v cizině pokládán za specialistu na interpretaci české hudby.