ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25502 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klára Melíšková bude v režii Jana Hřebejka vyšetřovat zmizení tří medvědů

0 Richard Winter 16.10.2015

Režisér Jan Hřebejk začal pro Českou televizi natáčet třídílnou kriminální sérii Pět mrtvých psů. V pokračování divácky úspěšného Případu pro exorcistu a na obrazovky se chystající trilogie Modré stíny Viktora Tauše se opět objeví známý tým olomouckých kriminalistů. Autory scénáře jsou, stejně jako v předchozích trilogiích, Michal Sýkora a Petr Jarchovský.

“Pět mrtvých psů je třetím pokračováním úspěšné detektivní série Detektivové od Nejsvětější Trojice. Navazuje na Případ pro exorcistu a právě natočenou sérii Modré stíny. Zatímco v Modrých stínech se pohybujeme na půdě olomoucké univerzity a sledujeme vyšetřování vražd spojených s politickou korupcí, Pět mrtvých psů se přesouvá do světa pašování zvířat a psích zápasů. Stejně jako v obou předchozích sériích mají kriminální případy širší společenský rozměr a jsou výpovědí o prostředí, v němž se odehrávají,” říká kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Pět mrtvých psů vzniká.

Detektivní tým vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu. Ze zoologické zahrady v Olomouci záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy organizovanou skupinou maskovaných pachatelů navíc zemřel vrátný. Okamžitě se tak rozjede rozsáhlé pátrání po možných motivech bizarní loupeže velkých šelem. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Prověřováni jsou zejména zaměstnanci zoologické zahrady, u kterých existuje podezření z napojení na organizovaný zločin. Ve chvíli, kdy se začne kolem podezřelých stahovat smyčka, však dojde k další, tentokrát úkladné vraždě, jednoho ze spolupachatelů.

„Pět mrtvých psů je pro mě návrat mezi staré známé. Detektivky Michala Sýkory a Petra Jarchovského jsou ve svém lokálním ukotvení v Olomouci originální, navíc staví na charakterech kriminalistů a nevyhýbají se humoru. Celý pohled je mi blízký nadhledem a absencí odvozenosti a póz,“ shrnuje režisér Jan Hřebejk.

V Pěti mrtvých psech se na obrazovku vrátí celý vyšetřovací tým v čele s Marií Výrovou (Klára Melíšková), komisařem Mrázem (Stanislav Majer), Horovou (Tereza Voříšková) a plukovníkem Vitoušem (Miroslav Krobot). V dalších rolích se objeví Tomáš Dastlík, Andrei Toader, Jiří Štrébl, Martin Finger, Igor Bareš a Martin Myšička. Natáčení začalo v Praze a kromě hlavního města tvůrci zavítají také do Olomouce, Osova, Malých Číčovic a dalších lokalit.